Pek Çok Etkinlik Kapsamında Kutlanacak Olan Avrupa Diller Günü

October 23, 2017

Kültürel aktarımın en sağlıklı paylaşımı diller üzerinden gerçekleşmektedir. Çünkü toplumsal birikimlerin varlığı, dil sayesinde çoğaldığı gibi aynı sayede kendini ifade edebilmekte, anlaşılma meselesini zaman içerisinde çözebilmektedir. Bu amaçla oluşturulan pek çok şey, özellikle konuşma düzeninin detayları üzerinden iyileştirilmekte, böylece aktarım en iyi şekilde sağlanmaktadır.

32. IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarı kapsamında organize edilen Avrupa Diller Günü kutlaması da aynı açam için bir araya geliyor.

Avrupa Diller Günü kutlaması, 28 Ekim’de İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek olan bir organizasyona hazırlanıyor.

Languages

32. IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarı öncülüğünde hazırlanan programa 12 Avrupa ülkesini temsil eden konsolosluklar ve enstitüler katılacak.

languages_0

Dil etkinlikleri, oyunlar ve yarışmalarla devam edecek olan kutlamalarda katılımcılara Avrupa dilinde dil kursu ödülleri de verilecek.

630x354_1

Aynı zamanda ülkelerin kurmuş oldukları standlarda pek çok farklı kültür hakkında bilgi sahibi olmak mümkün olabilecek.

languageday

28 Ekim Cumartesi günü saat 12.00-18.00 arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde (Taşkışla Caddesi Harbiye) gerçekleşecek etkinliğe ise katılım tamamen ücretsiz.

Lang1

Farklı kültürlerin ve dillerin bir arda olduğu bu güzel etkinlik ile ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

rachel-languages

Kaynak: 1

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>