İstanbul’un Yeni Gözdesi Arnavutköy’de Nereye Gidilir, Ne İçilir Rehberi

February 16, 2017

İstanbul’da eğlence hayatı dönem dönem farklı bölgelere kayıyor. Geçtiğimiz dönemde yaşanan olaylardan sonra da Taksim’de kapanan mekanlar, değişen çehre bir anda Karaköy’ü yeni eğlence mekanı haline getirmişti. Fakat son zamanlarda balıkçı restoranlarından daha çok kokteyl barları ve eğlence mekanları ile Arnavutköy gece dışarı çıkmak isteyenlerin popüler adres olmaya başladı. İşte Arnavutköy’de eğlenmek için gidebileceğiniz mekanlar:

Any

arnavutkoy-any-restoran-cafe-mkl
‘Corner pub’ gibi hizmet veren Any, Arnavutköy’de iskelenin karşısında yer alıyor. Gündüzleri restorant olarak hizmet veren mekan akşam üzeri kokteyl içmeye gelen insanlarla dolup taşıyor. Cuma-cumartesi günleri ise saatler ilerlediğinde dj kontrolü ele alıyor ve parti başlıyor. Pazarları da canlı müzik eşliğinde yemek yiyebileceğiniz bir ortam oluşuyor. Cranberry Jack denemeden ayrılmayınız.

Alexandra Coctail Bar

Alexandra-Bar
Any’den çıktığınızda Bebek yönüne yürürken hemen sağ tarafınızda göreceğiniz Alexandra Coctail Bar adından da anlaşılacağı gibi koktey bar olarak hizmet verse de cuma, cumartesi günleri dj performansları ile gecenin ilerleyen saatlerine kadar hız kesmeden eğlenceye devam ediyor. Dünyaca ünlü barmenimiz Osman Baycan’ın elinden çıkan kokteyller ile üç ayrı katta da ayrı eğlence çok keyifli oluyor. Gelip de Amor Duro içmeyen, içip de beğenmeyen yok gibi. Benden söylemesi.

Luzia İstanbul

luzia-arnavutkoy
Girişinde sizi karşılayan aslan heykeli ile özdeşleşmiş Luzia da Arnavutköy’e farklı bir ruh katan mekanlardan. Partilerin yapıldığı ikinci katına çıktığınızda gündüz biraz sıkıcı, salaş ama bir o kadar da renkli gelen ortam parti başladığında bir anda çok cool bir hal alıyor. Koltuklar, dans pisti, dj seti ve mekan dekorasyonu tam evinizdeki gibi rahat hissettiriyor. Çarşamba, cuma ve cumartesi günleri yerli, yabancı elektronik müzik dj’leri ağırlayan Luzia sabah 4’e kadar açık oluyor. Luzia’s milk son zamanlarda denediğiniz en lezzetli kokteyllerden olabilir.

Roffa Brasserie & Bar

16110568_401030906900649_7183167815686291456_n
Arnavutköy’de açılan yeni mekanlardan olan Roffa, önceden ev olarak kullanılan bir yalının yerine yapılmış. 3 katı bulunan Roffa’da ilk katta dj seti, brasserie ve bar, ikinci katında mutfak ve en üst katında da şömineli, özel partiler için tasarlanmış ev ortamında hissedebileceğiniz bir alan bulunmakta. Hafta içi ve hafta sonu etkinlik yapılacak mekanda genelde canlı müzik performansları sergilenecek. Ayrıca caz ve elektronik müzik gibi sürpriz performanslara da hazır olabilirsiniz.

Hudson

16845933_tXHl2TQuE1kGNZ_nyYU5Nxx4IzNDFNdkeFaPiMDa6L8
Yemek, müzik ve sanat konseptlerini çok iyi birleştiren mekan üç katlı ve her katı farklı bir konseptte. Mekanın girişinde brasserie, bar ve DJ seti bulunuyor, üst kat ise özel partiler için ayrılmış bir alan. Son kat da öğle ve akşam yemeklerinize eşlik edebilecek bir ambiyans taşıyor. Gecenin ilerleyen saatlerinde müziğin temposu yükseliyor ve mekanda eğlence başlıyor. Küçük, rahat ve bir o kadar da sıcak bir ortamı olan Hudson’da da kokteyl menüsü iddialı! Benim önerim ise Hudson Male.

İstanbul’da yeni açılan mekanları ve popüler etkinlikleri nerede, ne zaman ve ne tarz bir parti olduğunu bulabileceğiniz mobil uygulama Partymag ile takip edebiliyorum. Arnavutköy’e uğradığınızda tüm bu mekanları ve daha fazlasını mobil uygulama üzerinden bulabilirsiniz.

Fatih Yıldırım Kimdir?

İstanbul ve İzmir’de insanların ruh haline göre parti ve etkinlik bulabileceği şehrin en kapsamlı eğlence rehberi Partymag platformunun kurucu ortağı. 2011 yılından itibaren İstanbul gece hayatında katıldığı etkinlikler ve organize ettiği partilerden sonra ortağı ile birlikte gece hayatına yön veren uygulamayı yarattılar. Katıldığı yüzlerce etkinlik, gezdiği yüzlerce mekan ve dinlediği binlerce müzisyenden hakkında da yazılar yazarak tecrübe ve önerilerini paylaşıyor.

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>