EDM’in 1 Numarası Armin van Buuren ve Piyano Hocası Anto Bayram Karamenderes

December 27, 2016

EDM dinleyip de Armin van Buuren’i bilmeyen yoktur herhalde şu dünyada. Peki ya Armin van Buuren’in piyano hocasının bizden biri olduğunu söylesek?

Hollanda Royal Conservatoire’de, master piano performance bölümünden mezun olan Anto Bayram Karamenderes, Armin van Buuren ile tanıştıktan sonra kendisine piyano dersi vermeye başlıyor. Konu da tam burada başlıyor.

1. Anto Bayram Karamenderes, Elektronik Dans Müziği’ne yepyeni bir soluk getirme adına çalışmalara başlıyor. Öyle ki, Armin’in şarkılarını 3 kuyruklu piyano ile seslendirebiliyor.

Luisa Nagrapske 8

2. Anto, 2016 Armin Only Embrace Show’dan birkaç şarkı seçiyor ve onları piyanoda çalmaya karar veriyor.

1

3. Alışılagelmiş piyano sesinden farklı elektronik dans müziğine yakın sesleri yakalamak için Prepared Piano (hazırlanmış piyano) tekniğini kullanıyor.

Luisa Nagrapske 7

4. Böylece tellere yerleştirilen kağıt, tahta, metal ve lastik gibi birbirinden farklı düzinelerce obje ile yepyeni bir ses tonu yakalıyor.

Luisa Nagrapske 3

5. Ortaya çıkan müziğin en ilginç yanı ise, çalınan orijinal parçalara oldukça benzer olmasıyla beraber çok farklı bir tını yakalaması.

Luisa Nagrapske 1

6. Mikrofon teknikleri dışında hiçbir efekt kullanılmayan projede duyacağınız her melodi, trance music setlerini andırsa da aslında akustik olarak seslendiriliyor.

Luisa Nagrapske 2

7. Anto, “Sadece parmaklarımla sahnede trance music çalma fikri, beni en çok heyecanlandıran kısmı” diyor.

Djenna Storm 1

8. İşte bu ilginç projenin, Armin van Buuren tarafından geçtiğimiz cuma günü paylaşılan videosu karşınızda!

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>