Adana’da 7 Bin Kişinin Gitarıyla Guiness Rekoru Kırmayı Planladığı Şarkı; “Akdeniz Akşamları”

September 8, 2017

Sosyal medyaya birbirinden tuhaf yansımalarıyla bahsi geçen Adana’dan ötürü, işin içinde hep bir sıra dışı ayrıntı bekler oluyoruz ister istemez. Sizi yanıltmak istemeyiz ama bu listede beklediğiniz türden bir Adana mevzusu yok. Son derece büyük bir rekoru kırmak üzere planlanan bir şarkı var. Hem de her gitar çalan yahut popüler Türkçe müziği dinleyen herkesin adı gibi bildiği bir şarkı…

Her gün birbirinden marjinal olayların adresi haline gelen Adana bu sefer bir rekora imza atacak.

adana-taskopru-yansima

Özellikle yeni gitar öğrenmeye başlayan her gencin ve gitar öğretmenlerinin en çok tercih ettiği şarkı “Akdeniz Akşamları” rekor bir denemeyle 7 bin kişiyle aynı anda çalınacak.

59b2a695ae784917dc6ff3e8

Ellerinde gitarlarıyla Adana Portakal Çiçeği Karnavalı etkinlikleri kapsamında 7 bin kişi, şarkının bestecisi Serhan Kelleözü’nün katılımıyla birlikte, dinlemekten asla sıkılmadığımız “Akdeniz Akşamları”nı çalacak.

akdeniz-aksamlari-haluk-levent

Türkçe müziğin en popüler şarkılarından biri olan “Akdeniz Akşamları”nın bu sıra dışı kırılması planlanan rekorunu şarkının bestecisi Serhan Kelleözü Adana’da bir otelde duyurdu.

59076ed361361f2908b74771

Sosyal medyada adından şu aralar sıkça söz ettiren, şarkıyla özdeşleşen isimlerden Haluk Levent ve Feridun Düzağaç gibi isimler de katılmasalar da, çektikleri videoyla Kelleözü’nün bu rekor girişimine destek verdi.

haluk-levent-feridun-duzagac

Guiness’e girmesi amaçlanan rekor deneme 8 Nisan 2018’de Çukurova ilçesindeki Beyazevler Çamlığı’nda Serhan Kelleözü ve ünlü sanatçıların katılımıyla gerçekleşecek.

serhan-kelleozu-akdeniz-aksamlari

Kırılacak bu çılgın rekora dünyanın her yerinden insan katılabilecek.

adana-da-en-az-7-bin-kisi-akdeniz-aksamlari-10007222_o

5 yaşından büyük her bireyin katılabileceği gibi, 5-16 yaş aralığındakilerin katılımı aile yakınlarının refakati eşliğinde mümkün olacak.

527cdfd5992df10c34155fe1

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>