Acıkınca Gözü Kararan İnsanların Çok İyi Bildiği 17 Sıkıntılı Durum

January 17, 2017

Acıkmak çok doğal bir süreç, acıkınca ve uzun süre bu açlığı dindiremeyince insanın gerilmesi de bir o kadar doğal. Ancak acıkmayla normal şekilde baş edemeyen, acıktığında bir sinir küpüne dönen, gözü kararan insanlar var. İşte bunun pek doğal olduğu söylenemez. Böyle bir ruh halinin fizyolojik altyapısı olabildiği gibi sadece psikolojik bir sıkıntı da olabilir.

Doktor değiliz, bu durumun neden kaynaklandığını ortaya koymaya çalışmayacağız. Biz sadece acıktığında gözü kararan, siniri tepesine çıkan insanların yaşadığı sıkıntılara değinmek istiyoruz. İstemekle kalmadık değindik bile, buyurun.

1. Öğün saatleri geldiğinde vücudunuz açlık sinyali vermeden önce bünyenize kaynağı belirsiz bir mutluluk yayılıyor.

01 acıkanlar

2. Yemek yemek öyle bir rutin haline gelmiş ki bunu bozan her türlü etkiye karşı inanılmaz bir tepki verme eğilimindesiniz.

02 acıkanlar

3. Ve işin garip tarafı içine girdiğiniz bu ruh halinin genelde farkında olmuyorsunuz, insanların size “neden gerginsin?” diye sormasına bir türlü anlam veremiyorsunuz.

03 acıkanlar

4. Eğer günün birinde panik atak hastası olacaksanız bunun sebebi acıktığınızda istediğiniz gibi yemek yiyememenin verdiği yoğun stres olacak.

04 acıkanlar

5. Eğer acıktığınızda yemek yemeye çok uzak bir noktadaysanız, yemeğe daha çok olduğunu düşünüyorsanız gazabınız evlerden ırak!

05 acıkanlar

6. Sizi yakından tanıyan insanlar böyle durumlarda artık ne yapması gerektiğini çok iyi biliyor, sizinle pek muhatap olmuyor.

06 acıkanlar

7. Ofisteki masanızın çekmeceleri, çantanızın gözleri ve hatta cepleriniz bile atıştırmalık dolu, çünkü herkesin iyiliği için gerekli bu.

07 acıkanlar

8. Hızlı yemek yiyorsunuz, zararlı olduğunu bile bile vazgeçemiyorsunuz bundan, çünkü bir an önce içinde bulunduğunuz halden çıkmak istiyorsunuz.

08 acıkanlar

9. Karnınız doyduğunda yaşadığınız değişim inanılmaz, Hulk’ın normal insana dönüşmesi gibi bir şey bu, sadece yeşil olmuyorsunuz.

09 acıkanlar

10. Yemeğinden iki lokma yiyip “doydum” diyen insanları boğma isteğinizin son derece normal olduğunu düşünüyorsunuz.

010 acıkanlar

11. Özellikle kahvaltı konusunda takıntılısınız, kahvaltıyı atladığınız bir günün güzel geçmesi pek olası değil.

011 acıkanlar

12. Yemek tekliflerini asla geri çevirememenizin, nerede olursa olsun bir şeyler yiyebilme becerinizin altında hep bu gözü karalık var.

012 acıkanlar

13. Bir restorana gittiğinizde sizinle ilgilenilmemesi, siparişinizin 33 saniye geç gelmesi dişlerinizi sıkıp ona kadar saymanız için gayet yeterli sebepler.

013 acıkanlar

14. Onun içindir ki her yemekten önce başlangıç olarak bir şeyler söylemeyi alışkanlık edindiniz, yoksa her gün garson dövmeniz işten bile değil.

014 acıkanlar

15. Yemeğinizi paylaşmak mı? Böyle bir şey nasıl mümkün olabilir?

015 acıkanlar

16. Hatta iş yerinde en sevmediğiniz kişi sürekli yemeğinizden bir parça alan arkadaş değil mi? Bizce öyle.

016 acıkanlar
Hele hele pizzanızdan koca bir dilim alanlar yok mu!! Allah’ın gazabı üzerinize olsun.

17. Hayatınıza birini alacaksanız tek kriteriniz aç olduğunuzda yaşadığınız delirme halini tolere edebilme kabiliyeti.

017 acıkanlar

Bonus – Çantanızda, cebinizde, çekmecenizde bulduğunuz yemek artıklarının kaç günlük olduğu kimin umurunda, üzerinde küf yoksa bitmiştir.

018 acıkanlar

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>