Güvenli Bir Şekilde Bağış Yapmak İsteyenlerin “Açık Açık” ile Tanışması İçin 10 Neden

March 20, 2017

Dünya’nın her ne kadar kötü bir yer olduğunu düşünebilsek de bağış yapan ya da yapmak isteyen, bunun için çabalayan hala iyi yürekli insanlar var. Bu iyi yürekli insanlar zor durumda olan birçok kişi için Sivil Toplum Kuruluş’larına bağışlar da bulunuyor.

Fakat bazı bağış yapmak isteyen yardımseverlerin en büyük sıkıntısı güven oluyor. İstatistiklerine bakıldığında dernek ve vakıflara bağışlar konusunda dünyada bu konuda 136 ülke arasında 118. Yiz. Maalesef bir hayli düşük. Bunun nedeni de iletişim kopukluğu, kişinin yapacağı bağışın fark yaratacağını düşünmemesi ya da karşı tarafın şeffaf olmamasından dolayı yaşanan kaygı olabiliyor.

Açık Açık ise bizlere etkisini görebildiğimiz ve gönlümüz kadar aklımızın da rahat edeceği bir şekilde bağış yapmamızı sağlıyor. Hayatımızı kolaylaştırıyor ve bizlerin daha fazla sorunların çözümüne katkıda bulunmamızı sağlıyor.

1. Kısaca Açık Açık nedir?

acikacik6
Açık Açık, Türkiye’de, kişileri, bağışçı haklarını tanıyan şeffaf ve hesap verebilir dernek ve vakıflar ile bir araya getirmek amacı ile kurulmuş bir güzide ve güvenilir bir platform.

2. Bu platformda bağışınızın etkisini daha iyi görebiliyor, şeffaf ve hesap verebilirliğe önem veren dernek/vakıflara ulaşabiliyorsunuz.

acikacik16

3. Açık Açık, kullanıcıları, bağış yaptıkları dernek ve vakıf hakkında bilgi almaya, ne için bağış yaptıklarını daha iyi anlamalarına teşvik ediyor.

acikacik21

4. Dernek ve vakıfların amaçları, hikayeleri, projeleri, finansalları ve yöneticileri hakkında kolayca bilgi alabiliyorsunuz.

acikacik_135

5. Dernek ve vakfın bağışçıları olarak vakıf birimlerine kolayca mesaj atıp ulaşabiliyorsunuz.

web-sitemize-bagis-yaparak-bizlere-destek-olabilirsini

6. Açık Açık, bağış yaparken dikkat edilmesi gereken bilgilere, vergi avantajlarına ve bağışçılık hakkında bilgilere ulaşabilmenizi sağlıyor.

page_facebook-canli-yayinlarina-bagis-aistemi-geliyor_080121219

7. İsterseniz anında bulduğunuz bir STK’ya bağış yapabiliyorsunuz.

es

8. Kayıtlı platform kullanıcısı olarak bağış yaptığınız zaman bütün eski bağışlarınızı da takip edebiliyorsunuz.

6707

9. Ve bütün bilgileri ve kolaylıkları sadece şeffaf ve hesap verebilir dernek ve vakıflar için sağlarken, bağışçılık kültürünü yaygınlaştırmak amacı ile faaliyet gösteren bir platforma üye olmuş oluyorsunuz.

Bagis-yap

10. Kısacası, Açık Açık tamamen şeffaflıktan yana

açık-açık

Açık Açık’a buradan üye olabilir, daha detaylı bilgiler alabilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>