Köpeklerine İçinde Yüzme Havuzu Bile Bulunan Köpek Sarayı Yapan Adamın Muazzam Eseri

August 24, 2017

Her hayvansever patili dostunun en iyi şartlarda yaşaması ve keyifli günler sürmesi için çabalar. Aaron Franks de hayatını paylaştığı 3 sevimli kuçuya resmen cenneti evinin bahçesinde sunmuş. Yapımı için uzun bir dekorasyon, dizayn ve emek harcayan adamın ortaya koyduğu muazzam sonuç ise 2 senelik çalışmanın hakkını fazlasıyla veriyor.

Kuzey Florida’da yaşayan Aaron Franks, ailenin birer üyesi olarak gördüğü 3 köpeği için bahçelerinde bir yaşam alanı inşa etmeye karar veriyor 2 sene önce.

kopek_sarayi (2)

Bu işi aceleye getirmeden, her detayı üzerinde titizlikle çalışan adam sonunda köpeklerine yeryüzünde bir köpeğin sahip olabileceği en güzel evi, hatta sarayı veriyor desek yanlış olmaz.

kopek_sarayi (3)

Köpek sarayı temel olarak 3 ana temadan oluşuyor. İçerisinde elektrik ve su tesisatından güvenlik kameralarına varıncaya kadar her şey mevcut.

kopek_sarayi (10)

Asıl havalı olan ise tam ortasında tüm ihtişamıyla bir köpek havuzunun bulunması.

kopek_sarayi (15)

Çünkü Florida’da yazları oldukça sıcak geçiyor ve minnoşların serinleyip keyif yapması her şeyden önemli.

kopek_sarayi (1)

Havuzun yanında minderleri bulunan köpeklerin ayrıca bu saraya 3 farklı noktadan giriş ve çıkışları mümkün. Bölgeler arası merdiven değil rampa kullanılmış daha rahat yürümeleri için.

kopek_sarayi (5)

Güneşlenmek için ayrı alanları, güneşten saklanmak için ayrı alanları mevcut. Tabii ki mama ve su kaplarına da kolaylıkla ulaşabiliyorlar.

kopek_sarayi (6)

Dekorasyonun adeta bir gemi gibi döşendiği sarayda her detayda ayrı bir köpek oyunu veya oyuncağı göze çarpıyor.

kopek_sarayi (7)

Ayrıca talaşlı zemin ile keyif bölgelerinden ayrılan bölümde ise köpeklerin ihtiyaçlarını gidermeleri amaçlanmış. Üstelik onlara sarı bir itfaiye vanası da bulunuyor.

kopek_sarayi (8)

Çocukları tarafından sarayın tek eksiğinin TV olduğu söylenirken Aaron Franks; belki ileride bunu da ekleyebileceklerini belirtiyor.

kopek_sarayi (17)
Kaynak: 1, 2

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>