2018’de İzleyeceğimiz ve Güçlü Kadınları Merkezine Alan 8 Film

January 12, 2018

2017 tüm dünyada kadınlar için zor geçen senelerden biriydi. Birçok şiddet, cinsel taciz, cinayet haberi duyduk, gördük belki de şahit olduk ama hiçbir şey yapamadık. Bu suçların failleri her gün aramızda dolaşabildiği gibi birçoğunu ekranlarda izliyorduk. Özellikle Hollywood taciz skandallarından sonra birçok başarılı yapımcı, oyuncu ve yönetmenin de bu suçları işlediğine şahit olduk. Kadınlar ise bu defa seslerini yükselttiler ve #metoo ve #timesup gibi önemli hareketlere öncülük ettiler.2018'de ise bir mesajı tüm kitlelere duyurabilmenin en güzel yollarından biri olan sanatı kullanarak kadınların gücünü gösteren filmler izleyeceğiz. Onları birer anne ya da kız arkadaş kimliğiyle değil birer "kadın" olarak izleyeceğimiz filmler...

1. Proud Mary

Bir organize suç ailesi için çalışan kiralık katil Mary'nin hikayesi anlatılıyor filmde. Kiralık katilleri genellikle erkeklerin oynamasıyla yerleşen algıyı tamamen yıkan filmin başrolünü "Gizli Sayılar" filmindeki etkileyici performansıyla hatırladığımız Taraji P. Henson üstleniyor. Proud Mary'nin yönetmeni ise Babak Najafi.

2. Ocean's 8

Yılın belki de en heyecanla beklenen filmlerinden biri Ocean's 8. Sebebi ise etkileyici oyuncu kadrosu. Aslında Ocean's üçlemesinden doğan bir yan hikayenin anlatıldığı filmin oyuncu kadrosunda Sandra Bullock, Cate Blanchett, Anne Hathaway, Helena Bonham Carter, Rihanna ve Elizabeth Banks gibi oldukça önemli isimler yer alıyor. Suç ve komediyi bir arada bulambileceğimiz Ociean's 8'de Danny Ocean'ın kız kardeşiyle planladığı bir soygun için 7 kadından oluşan çeteyi kurması anlatılıyor. Filmin yönetmenliğini ise Gary Ross üstlendi.

3. Annihilation (Yok Oluş)

Anormal faaliyetlerden dolayı hükümet tarafından karantinaya alınan ve kıtanın geri kalanından ayrılarak "Area X" adının verildiği gizli bir bölgeye dönüşüyor. Buraya gidip araştırma yapan 11 keşif grubundaki kişilerin ise hepsi farklı sebeplerle ölüyor. Son olarak bir biyolog, bir antropolog, bir psikolog ve bir araştırmacıdan oluşan 12.keşif grubu kendilerini nelerin beklediğini bilmeden bölgeye giriyor. Filmin başrolünü göğüsleyen ise biyolojist rolündeki Natalie Portman. Ex-Machina'in senaristliğini ve yönetmenliğini yapan alex Garland bu filmde de aynı görevleri üstlenip beklentiyi yükseltiyor.

4. Red Sparrow (Kızıl Serçe)

Dominika Egorova, annesi için yaptığı bir fedakarlık sonucu Rus güvenlik servisi tarafından bir "serçe" olmak üzere eğitilmek zorunda bırakılır. Aldığı eğitimle kendini savunmayı ve vücudunu bir silah olarak kullanmayı öğrenen Dominika, CIA'den Nate Nash'le tanışmasından sonra her şey daha da karmaşık bir hale gelir. Dominika rolünü üstlenen Jennifer Lawrence'ın mükemmel oyuncluğunun göz doldurduğu film birçok kişi tarafından heyecanla bekleniyor.

5. A Wrinkle In Time (Zamanda Kıvrılma)

Babalarının gizemli bir şekilde ortadan kaybolmasının ardından onu bulma görevi de 3 küçük çocuğuna düşmüştür. Çıkacakları yolculukta onları gizemli olaylar ve paralel evrenler beklemektedir. Filmin sürprizi ise Mrs. Which rolündeki Amerikan televizyon yıldızı Oprah Winfrey.

6. Tomb Raider

Filmler, kitaplar ve video oyunlarından oluşan serinin filmi olan Tomb Raider'da babasının ortadan kaybolmasının ardından küresel ticaret dünyasının başına geçmeyi reddedip kendine küçük bir hayat kuran Lara'yı izleyeceğiz. Babasının ortadan gizemli bir şekilde kaybolması görmezden gelemeyeceği bir şey olacak ve bir anda asla olmak istemediği kişi olup izlerin peşine düşecek Lara'yı ise Oscar ödüllü oyuncu Alicia Vikander canlandırıyor.

7. Halloween

Jamie lee curtis'in cığlık kraliçesi olmasını sağlayan Halloween serisinde canlandırdığı karakter Laurie Strode, Michael Myers ile yüzleşmek için geri dönüyor...

8. X-Men: Dark Phoenix

İnanılmaz güçler geliştirdikten sonra değişen Jean Grey, Dark Phoenix'e dönüşür. X-Men'in kendi üyelerinden biri olan Jean Grey'in hayatının dünyadaki tüm insanlardan değerli olup olmadığına karar vermesi gerekecektir. Jean Grey'i canlandıran Game of Thrones'un yıldızı Sophia Turner dışında Jennifer Lawrence, Jessica Chastain gibi yıldızlarla dolu oldukça heyecanlı bir film bizi bekliyor.

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>