Dünyaca Ünlü Defilelerden Sonbahar- Kış Sezonuna Damga Vuracak 6 Parça

September 8, 2017

Dünyanın en önemli moda haftalarında Sonbahar / Kış sezonu parçaları görücüye çıktı ve bu yılın en trend parçaları belirlendi. Moda bloggerı Hande Şen, bu sonbahar ve kış sezonunda çok giyilecek en havalı parçaları ListeList Kadın için yazdı.

“Sonbahara yeni girdiğimiz halde yaz modumuz hala devam ediyor fakat kalın parçalar Temmuz ayından itibaren görücüye çıkmaya başladı ve kış trendlerini belirlemeye başladı. Bu sezon da kült parçaların etkisi hissedilirken dolabımızda biraz yeniliğe giderek çılgın çantalara ve hareketli dantellere yer vereceğiz.”

1. İhtişamlı çiçekler

2

Birkaç sezondur bizi bir peri kızı gibi hissettiren çiçekler, maksi ve mini halleri ile tekrar karşımıza çıkıyor. Sonbaharın koyulaşan renkleri ile buluşmasını çok seveceksiniz. Siz de sokak modasından ve defilelerden ilham alıp bu romantik akıma kendinizi kaptırabilirsiniz. Şimdiden uyaralım; göz alıcı.

2. Eğlenceli çantalar

3

Sezonun en çılgın aksesuarlarına hazır olun. Çantalar her sezon biraz daha bağımsızlıklarını ilan ederken, stilimizin hareketli tamamlayıcısı oluyorlar. Fendi ve Gucci özellikle son 2 sezondur bu akımın öncüsüydü. Bu sezon biz de kullanmadan edemeyeceğiz. Bel çantası da bu sezon tekrar yükselişe geçen modellerden biri oluyor. Hani o annelerimizin 90’larda takmaktan vazgeçemediği o çantalar… Bu sezon yepyeni yorumu ve biraz vintage havasıyla çok seveceksiniz.

3. Romantik dantel

6

Rodarte deyince aklımıza gelen masalsı parçalar, modern ve güçlü şehir kadınlarının maskülenliğini biraz olsun kırmaya hazırlanıyor. Gece davetlerinin ve düğünlerin vazgeçilmezi Zuhair Murad ve Elie Saab size harika bir stil vaad ediyor. Sonbahar ve kış modasına da yakışan dantelleri bu sezon birçok yerde göreceğiz.

4. Her daim denim

1

Her sezon ayakta kalmayı başarabilen denim kıyafetler bu sezon her parçada etkisini gösteriyor. Tulumlar, gömlekler, ayakkabılar ve daha fazlasını her yerde göreceğiz.

5. İddialı renkler

4

Canlı renklerin hakim olmadığı bir sezon düşünemiyoruz. Sonbahar kış sezonunda da elimiz bu canlı parçalara gidecek. Palto, kazak, elbise ve daha birçok modelde bunun etkilerini göreceğimiz renkler soğuk kış sezonunda stilimize eğlence katacak. Biz şimdiden gözümüze renkli ceketleri kestirdik bile.

6. Zarif trençkot

5

Trençkotsuz bir sonbahar düşünemiyoruz. Bizi hem soğuktan korurken hem de şık olmamızı sağlayan modern kesimli trençkotlar bu sezon herkesin dolabında olmalı.

Bonus: File çantalar

file çanta

2017 yazı biterken neredeyse 2 yıldır file çantalar vazgeçilmezimiz oldu. Yıllar önce annelerimizin pazara giderken yanlarında götürdüğü bu çantaları, bu sezon sokak modasına yön vermeye hazırlanıyor.

Hande Şen’in blogu için buraya tıklayabilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>